KombiPetek

Petekler neden ısınmaz?

Petekler neden Isitmiyor
Petekler ısınmıyorsa bunun en önemli sebeplerinden biri düzenli bakımının yapılmamasıdır. Peteklerin, iki yılda bir bakımın yapılması gerekir. Bunu yapabilmek için profesyonel ekiplerden yardım almalısınız.

Kalorifer petekleri içindeki zamanla oluşan kirlilik ısıtma kalitesini ve kombinin çalışmasını etkiler. Genellikle kombi arızaları sistemde oluşan kireç ve torunun pompaya gitmesi ile oluşur. Kalorifer peteklerinin temizlenmesi size her yönden fayda sağlayacaktır. En önemli faydası ise ısınma maliyetlerinin düşmesidir. Ayrıca ilerleyen zamanlarda herhangi bir sorun yaşamadan sisteminizi daha sağlıklı kullanabilmenizi sağlayacaktır.
Cihaz ve kimyasal aracılığı ile yapılan bakımlar daha etkili sonuçlar verir. Bunun yanı sıra tesisatınıza hiçbir zarar vermez. Bu nedenle öncelikli bakım yöntemi cihaz ve kimyasal aracılığı ile yapılan profesyonel bakımlardır.
Petek temizliği
Petek temizliği uzmanlık gerektiren bir işlemdir. Bu işlem sırasında evinize ya da işyerinize hiçbir şekilde zarar verilmez.
Petek temizliği için öncelikle tesisata en uygun yerden cihaz bağlanır. Sonrasında kimyasal solüsyon ile peteklerin ve bağlı bulunduğu tesisatın temizliği yapılır. Bu şekilde peteklerin içindeki çamurlaşmış tortu tamamen temizlenir. Bu işlem sayesinde tesisat içerisindeki suyun rahat bir şekilde tüm peteklere ulaşması sağlanmış olur.